Burren

„Burren. Místo, kde nepověsíte muže. Místo kde není dost vody nechat ho trpět žízní. A když konečně uspějete a podaří se vám ho zabít, nemáte ho kam pohřbít. Všude není nic, než kameny...“ Více »

Cliff's of Moher

Působivé a nebezpečné – Útesy Moheru. Nejvyšší místo je 240 metrů od hladiny moře a útesy jdou dolů strmě – vertikálně. Útesy se skládají z břidlice a pískovce. Více »

Clonmacnois

Od 6. do 12. století bylo Clonmacnois jedním z nejvýznamnějších klášterů a univerzit v Irsku. V průběhu tohoto období byla řeka Shannon a bažiny kolem hlavní cestou Irska.  Více »

Connemara

Connemara v provincii Galway je jedna z nejdivočejších a nejméně lidnatých míst ze všech oblastí Irska. Stejně tak jako většina Galwaye i Connemarská historie jde o tisíc let zpět. Místní archeolog Michael Gibbons popsal nálezy kopí ve Streamstownu staré 7000 let. Více »

Doolin

Doolin je malá okouzlující vesnička na pobřeží na severozápadě v provincii Clare. Umístěná do drsné krajiny u Atlantického oceánu a obklopená úžasným okolím jako je burrenské vápencové pole, se stává místem, které svým půvabem bere dech. Více »

General Post Office

Hlavní pošta Dublinu známá jako GPO (General Post Office) je jedna z velkých městských budov gregoriánského slohu, ale její sláva vzešla z role, kterou sehrála na Velikonoční pondělí. Tato budova v krásném neklasicistním stylu byla navržena Francisem Johnstnem a postavena brity v letech 1814–1818 jako centrum komunikace. Více »

Giant's Causeway

Pobřežní scenérie přiléhající k „chodníku“ je jedna z nejkrásnějších a nejzajímavější, kterou stěží najdete někde jinde na světě. Celá tato oblast je opředena mnoha tajemstvími a legendami minulých generací. Více »

Hill of Tara

Hill of Tara známý jako Temair ve starém gealiku, byla starodávným sídlem moci irských králů. Počítá se, že jich zde sídlilo 142 v irské historii. V irské mytologii je Hill of Tara místem pro irské bohy a vstupem na onen svět. Více »

Kylemore Abbey

Pokud pojedete východně z Ballynahinch, přijedete k dalšímu dechu beroucímu místu – Kylemore Abbey. Kylemore Abbey bylo postaveno Mitchellem Henrym v roce 1865. Více »

Monasterboice

Klášter Monasterboice byl založen Sv. Buitem Mc. Bronachem v 2. polovině 5. století. Stala se centrem učení a vzdělanosti v 10. a 11. století. Jeho kulatá věž, kde byly umístěny knihy a poklady mnichů, byly spáleny na začátku 12. století a po roce 1122 pravděpodobně mniši opatství opustili. Klášter se stal samostatnou farou. Více »

Mt. Croach Patrick

Poblíž města Westport v provincii Mayo můžete navštívit vrchol – Horu Sv. Patrika, která se tyčí do výše 765 metrů a její křemencový vrchol sloužil mnoha obřadům ještě před příchodem křesťanství. Více »

Newgrange

Původ této chodbové hrobky, která se řadí k nejvýznamnějším v Evropě, je dodnes tajemstvím. Podle legendy je Newgrange hrobkou králů z Tary, ale průzkumy dokázaly, že hrobka vznikla mnohem dříve. Více »

Rock of Cashel

Rock je teď pouze kámenem (jde o slovní hříčku z AJ – Rock is now just the rock). Tento „hrad“, byl vystaven a sloužil jako sídlo králů a vládců.  Více »

Trinity College

Nejstarší univerzita Irska - Trinity College - sehrála významnou roli v historii města i země. Univerzita nebyla vždy uprostřed města. V roce 1952 kdy byla založena, stála mimo městské zdi. Původně to byl chrám Všech Svatých, který však upadl v zapomnění a rozpadl se. Více »


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

nabídka různé
Studentka FSV UK nabízí doučování k vyrovnávacím zkoušk...

nabídka různé
Srandovní trika a mikiny k objednání na těchto stránkách...

nabídka různé
Ahojte.Opatrujem deti od 5 mes. a viac u mňa doma.Bývam v...

Diskusní fórum

27.03. - Aktuální situace v Irsku
Originál vložil(a): Svoboda

Dobrý den, v nejbližší době...

27.03. - Aktuální situace v Irsku
Dobrý den, v nejbližší době (asi na podzim) se stěhuji do Irska. Moment...

10.03. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravim.. Prvne bych chtel vsem podekovat, co darazili na Aphrodita.. Super ...

16.02. - Ubytování 2osoby + pes
v květnu se chceme přestěhovat do Dublinu, hledáme delší pronájem pro ...

12.02. - hladam kamaratku
Mozte ma kontaktovat aj na mail stastna76@atlas.s k

12.02. - hladam kamaratku
Ahojte dievcata, mam 38 rokov a some slobodna Matka, mam malo prilezitosti ch...


Copyright © Loužecký.cz, 2009—  |  O stránkách  |  Inzerce  |  RSS  |  Webdesign: Marlou  |  phpRS