Hlavní strana » Tipy na výlety » Bank Holiday víkend v Kilkenny

Bank Holiday víkend v Kilkenny

30. 04. 2009 | Katekat | 10893 přečtení | počet komentářů: 0

Podle předpovědi na webu www.accuweather.com by mělo být typické irské počasí, v sobotu slunečno, v neděli celý den déšť a konečně v pondělí přeháňky a polojasno. Pokud nemáte plán na první květnový víkend, pojďte se podívat, jaký program nabízí středověké městečko Kilkenny.

Rhytm & Roots Festival

Již v pořadí 12. ročník oblíbeného hudební festivalu se letos poprvé pořádá pod záštitou značky Guinness. Díky této podpoře jsou vstupy na některé koncerty zcela zdarma. Další vstupenky pak stojí €12, €15 nebo €25.

A jakou hudbu můžete slyšet? Country, folk, jazz, blues, rock'n'roll, ale i swing od hudebníků z Irska, USA, Kanady a Švédska. Největším tahounem je hudebník Jim White (USA), jenž má hned dva koncerty, oba v hotelu Kilkenny Ormonde Hotel. Svou skvělou show doprovází historkami ze svého života a lístek na jeho koncert vás vyjde na €25.

Další vynikající hudebníci jsou The Reverend Peyton's Big Damn Band (USA) hrající blues, Peter Broderick (USA), během jehož představení si podle Sunday Times „připomenete časy Simona&Garfunkela“. Devon Sproule vás zase nadchne svým osobitým stylem, jakým spojuje základní prvky folku, country a jazzu.

Pokud vás tento festival zaujal, shlédněte web www.kilkennyroots.com, kde si můžete rezervovat vstupenky a stáhnout kompletní program festivalu. 

Kilkenny Castle

Na hradě se budou konat jízdy na koních a v kočárech, budete mít možnost shlédnout výstavu plazů. Dětem se určitě bude líbit možnost nechat si pomalovat tvář barvičkami a formování nafukovacích balónků do nejrůznějších tvarů. V neděli je program bohatší o výstavu klasických aut z Kilkenny (10:30–12:30), potravinářský a květinový trh a hledání pokladu určené pro rodiny s dětmi.

Woodstock Gardens

Na neděli 3. května je připravena akce určená zejména pro rodiny s dětmi. Bohatý program zahrnuje potravinářský veletrh, prodej rostlin, nové dětské hřiště, túry po této nádherné zahradě a konečně i procházku s Patem Durkinem z Birdwatch Ireland, jenž vás jistě upozorní na maličkosti, které vašemu zraku uniknou  Program bude probíhat mezi 12–17h a vstupné je pouze €4 (za parkovné).

Katekat

počet komentářů: 0 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Dobry den, v mesici unoru pristiho roku jedu na sest mesicu...

nabídka bydlení
Dobry den poradi mi nekdo ohledne invalidniho duchodu z irska...

Diskusní fórum

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...

05.07. - Naléhavě potřebujete peníze? M
Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současn...

22.06. - Zdravotnictví/ Farmacie
Dobrý den, má někdo zkušenost s prací lékárníka v Irsku? Jak se díva...

07.06. - Nabidka prace kuchare
Dobry den,
Nabizime praci kuchare/kucharky v Czechinn, temple bar, Dub...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně