Hlavní strana » Aktuálně z Irska » DNY IRSKÉ HUDBY V PRAZE (19.–20. 11. 2007)

DNY IRSKÉ HUDBY V PRAZE (19.–20. 11. 2007)

11. 11. 2007 | Redakce Irsko Aktuálně | 9749 přečtení | počet komentářů: 1

Festival Dny irské hudby v Praze pořádá ve dnech 19. a 20. listopadu agentura Liver music ve spolupráci s Ambasádou Irské republiky v Praze. Oba koncerty představí irskou hudbu, ale každý z nich v jiné žánrové podobě. The Hogs representují tradiční pojetí lidového (hospodského) písničkářství. Oproti tomu Barry McCabe vytváří energickou fůzi mezi rockovou a bluesovou hudbou na jedné straně a klasickými irskými postupy a nástroji na straně druhé. Oba koncerty začnou ve 21 hod v pražském klubu Vagon.

Barry Mc Cabe pochází z Irska, ale cestuje se svou hudbou po celém světě. Během posledních deseti let soustředil svou práci více do Evropy, přesto během té doby stihl mnoho koncertů mimo jiné například v Egyptě či USA. Barry svou hudbu nejčastěji a pojmenovává jako „rock & blues with a Celtic twist. Spolupracoval s Davy Spillanem na vydání odbornou veřejností dobře přijatého alba The Peace Within. Tímto albem můžeme zaznamenat zrození nového žáru – celtic-blues.

Barry McCabe vystupoval jako předkapela Rory Gallagherovi na jeho posledním evropském turné. V minulém létě se Barry objevuje po boku Status Quo a ZZ Top na Montereau festivalu v Paříži.

Mnoho s Barryho písní si získalo slávu v rádiích v rozličných zemích světa. Jeho písně In The Dead Of Night a Johnny Nobody z alba Beyond The Tears se staly hity v amerických hitparádách.

Barry McCabe se svými koncerty podílí na podpoře charitativních projektů. V loňském roce to bylo 12 koncertů v Holandsku na podporu projektu War Child. Dále podporuje projekty organizací jako jsou The Irish Youth Foundation (IYF) nebo Červený kříž.

Za svou bohatou muzikantskou kariéru si na podiích potkal s mnoha skvělým hudebníky rockové a bluesové scéna. Za všechny jmenujme alespoň ZZ Top, Mick Taylor /Ex Rolling Stone/, Walter Trout, Rory Gallagher, Ten Years After či Canned Heat.

Více informací na www.barrymccabe.com

Agentura Livermusic připravila také na druhý den potěšení pro milovníky tradiční irské hudby. The Hogs je irská skupina, která v loňském roce poprvé hostovala ve střední Evropě. Představili se mj. na festivalu Eurotrialog Mikulov či Trutnov Open Air a vyprodali několik klubových představení.

Během pobytu v Česku se The Hogs potkali u českého piva s harmonikářem Václavem Koubkem a okamžitě si padli do oka. Dohodli se na vytvoření společného projektu - Václav Koubek přebásnil do češtiny irské a keltské tradicionály a s doprovodem The Hogs natočil CD Všem se nalejvá /Indies/.
The Hogs patří i v samotném Irsku k nejžádanějším ansámblům, zabývající se irskou lidovou hudbou The Hogs nejsou žádná napodobenina, ale irský folklor sám o sobě. Vůdčí osobnost The Hogs Michael Casey dokonce zkomponoval pár skladeb i pro Shane MacGowana (Pogues). Václav Koubek je zase ojedinělý český hudební samorost. Tanec, kytary, banjo, akordeon, basa, bubny a neutuchající irská energie valící se z podia se spojí s pábitelským projevem Václava Koubka a jeho přebásněnými texty irských odrhovaček (vesměs jde o lásku, tuláctví a hospodu…).

Více informací na www.thehogs.eu

Redakce Irsko Aktuálně

počet komentářů: 1 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...

05.07. - Naléhavě potřebujete peníze? M
Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současn...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně