Hlavní strana » Aktuálně z Irska » EIRCOM – zase další monopol

EIRCOM – zase další monopol

26. 07. 2007 | Zdeněk Vráblík | 9003 přečtení | počet komentářů: 5

K napsání tohoto článku jsem si nechal půlroční odstup.
Je to svým způsobem stejné jako u nás, před prodejem Českého Telekomu. Telekomunikační služby nabízí společnost Eircom, která má největší pokrytí koncových zákazníků a chovají se jako by neměli vůbec žádnou konkurenci.

Co se stalo mě? Odstěhoval se nám spolubydlící a jak rušil účty a služby, které měl na sebe napsané, tak nám zrušil i přípojku k internetu. Dohodli jsme se, že nová přípojka bude napsaná na mě. Považoval jsem to za pouhou formalitu, vždyť nám vše fungovalo ještě minulý týden perfektně.

Zavolal jsem na jednu zákaznickou linku, že bych si chtěl zřídit internet. Paní se mě zeptala na telefonní číslo. Neměl jsem žádné a tak mě odkázala jinam, že tam mi zprovozní linku. Ve stejné firmě! Zřízení telefonní linky bylo bez problémů a druhý den fungovala. Zavolal jsem znova na předchozí číslo a těšil se, že za pár dní nám pojede net jako dřív. Jenže jsme v Irsku, jsme v Irsku, jsme v Irsku.

Paní mi oznámila, že jim nefunguje systém pro ověřování linky, ale že to celé založíme a pak se mi ozve. Dal jsem jí potřebné údaje a považoval vše za vyřízené. Za dvě hodiny mi paní zavolala, že u nás bohužel není možné zřídit ADSL připojení. Asi deset minut jsem ji musel přesvědčovat, že ještě minulý týden jsme byli spokojení zákazníci. Paní to vyřešila šalamounsky a řekla, ať zavolám za dva dny. Za dva dny jsem zavolal znova. Systém hlásil stejnou chybu, ale bylo mi řečeno, že do dvou týdnů dostanu modem a budu moct využívat internet. Za dva týdny nic, tak jsem dal ještě tři dny pošťákům. Nic.

Zavolal jsem opět na zákaznickou linku, kde mi oznámili, že jsem si nic neobjednal. Vzhledem k tomu, že jsem o jiném dobrém připojení v naší lokalitě nevěděl, tak jsme akceptoval i to, že za měsíc to už snad bude a mojí žádost mají zaevidovanou. Zároveň jsem požádal o stornování všech poplatků za telefon, dokud nebude zřízena přípojka k internetu. Spolubydlící už si ze mě dělali legraci, že se aspoň odnaučím závislosti na síti. Vysvobození přišlo od kabelové televize, která nám nainstalovala modem za 4 dny od objednání. Šel jsem rušit pracně objednanou přípojku u Eircomu. Oznámil jsem rušení jak pevné linky, tak internetového připojení. Paní mi oznámila, že ten telefon určitě musím zaplatit. Naštěstí jsem nic nepodepsal, paní jsem vše odkýval s tím, že až mi dojde účet, tak ho hodím do koše. Došel mi dopis s vyrovnáním poplatků a na něm bylo - 28 euro. Zasmáli jsme se tomu, jaký tam mají bordel a že je fajn, že po mě nechtějí žádné peníze. O týden později mi dokonce došel šek. A to jsem jim nezaplatil ani cent! Mám ho pořád na stole a asi si ho nechám zarámovat. Mimochodem účet jsem použil k vyřízení průkazky do knihovny. Takže aspoň nějak jsem služby Eircomu využil...

Spolupracovník měl ještě lepší zážitek. Vyplnil objednávku na webových stránkách Eircomu a když se měsíc nic nedělo objednal připojení u jiné firmy. Za pár dní mu došel od Eircomu modem, tak rychle objednávku u té druhé firmy rušil a byl spokojený, že vše funguje jak má. Za další týden mu došel druhý modem od Eircomu, samořejmě dostal i dvojitý účet! No a to jsem si vždycky myslel, že Český Telekom je nejhorší telekomunikační společností na světě. Teď už pro jistotu říkám, že Eircom je nejhorší telekomunikační společnost v mě známém světě.

Ještě jedna dobrá věc. V komunikaci s Eircomem jsem protelefonoval cca dvě hodiny. Každou chvíli jsem mluvil s někým jiným. Docela jsme si zlepšil angličtinu přes telefon :-) Lepší jak jazyková škola :-))))

Zdeněk Vráblík

počet komentářů: 5 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...

05.07. - Naléhavě potřebujete peníze? M
Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současn...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně