Hlavní strana » Poradna » Find your way – nová příručka pro nás

Find your way – nová příručka pro nás

14. 04. 2009 | Jana Strýčková | 17260 přečtení | počet komentářů: 1

Ve středu 8. dubna proběhlo představení nové příručky a mapy Dublinu určené pro migranty. Projekt s názvem Find your way byl uveden v Dublin City Hall. Tisk této užitečné publikace pro nás “newcomers” připravovala již od roku 2006 Dublinská městská informační centra (Dublin City Centre Citizens Information Service) spolu ve spolupráci s městskými knihovnami (Dublin City Public Libraries) a North West Inner City Network. Publikaci uvedla a představila Lord Mayor Eibhlin Byrne a po ní měla slovo irská prezidentka Mary McAleese.

Celá publikace je pěkně udělaná, barevně rozlišená a přehledná. Zahrnuje všechny důležité informace určené pro migranty. Jedná se o souhrn institucí, které "nově příchozí" potřebují. Hlavní body jsou: Vzdělávání, Zaměstnanost, Finance a úřady sociálního zabezpečení, Komunita a rodina, Zdraví, Bydlení, Informace a rady, Migrační problémy, Právní problémy, Náboženství a Doprava.

V příručce tedy najdete např. odkazy na Velvyslanectví všech zemí, na mše v slovenštině či centrum Budhismu, na sdružení pomáhající bezdomovcům, gayům, svobodným matkám, nájemníkům, kteří mají problémy s landlordem, sdružení nabízející služby pro staré lidi, dále odkazy na komunitní centra, polské či italské jesle, na nemocnice, doktory a zubaře ve vašem okolí, na základní a střední školy, odbory a organizace pomáhající při diskriminaci v práci, organizace proti rasismu, služby pro mladé, nezaměstnané atd. Konečně vše v jednom!

Příručka zatím vyšla jen v angličtině a v ruském jazyce, ale další překlady již jdou do tisku – plánuje se celkem 10 různých jazykových překladů. Českého ani slovenského překladu se v tištěné podobě nedočkáme, ale pokud má někdo zájem pomoci s přeložením této brožury, byla by tato pomoc vítána a měli bychom tak alespoň překlad na internetu.

Příručky "Find your way" by měly být dostupné v knihovnách a v Citizens Information Service centrech. Více informací a objednání příručky na e-mailu: dublincitycentre@citinfo.ie

O uvedení příručky Find your way informovala také irská média – přidávám odkaz na čtvrteční Irish Times: Help is at hand for migrants in new guide to Dublin, Paul Cullen, 9.4.2009

Zdroj: Irish Times, účast při uvedení publikace v Dublin City Hall

Jana Strýčková

počet komentářů: 1 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...

05.07. - Naléhavě potřebujete peníze? M
Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současn...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně