Hlavní strana » Kultura » Irish Dancing a Clogging

Irish Dancing a Clogging

22. 08. 2011 | Redakce Irsko Aktuálně | 9903 přečtení | počet komentářů: 0

Irish Dancing a Clogging – dva názvy, pod kterými si běžný čtenář vybavený základy anglického jazyka jen mlhavě představí, že se jedná o tanec. Pokud však řekneme irské tance a americký country step, většině čtenářů již „svitne“ :-)
Irské tance jsou, zejména v posledních dvou desetiletích, ve světě velmi populární díky dvěma tanečním show Riverdance a Lord of the Dance.

Druhou zmíněnou show měli možnost spatřit i diváci v České republice. Boom irského tance v našich končinách podporují i další taneční show nejen ze zahraničí, ale i českého původu.

Oproti irským tancům je americký country step Clogging v Česku téměř neznámým pojmem, mluvíme-li o „netaneční“ veřejnosti. Jeho popularita je značná zejména ve Spojených státech, kde se Clogging tančí na současnou moderní hudbu a pořádají se v něm náročné taneční soutěže. Tento styl bylo možné vidět i v televizních talentových show jako např. America‘s Best Dance Crew nebo Amrica‘s Got Talent (obdoba nedávno vysílané show Česko Slovensko má talent).

Abyste se naučili irské tance nebo Clogging nemusíte jezdit do zahraničí. V České republice existuje mnoho tanečních skupin a sdružení, které se těmito styly zabývají a organizují různá vystoupení pro veřejnost.

Od podzimu loňského roku působí v Praze a Jablonci nad Nisou nová taneční škola Luas Dancing School, kde se můžete oběma stylům naplno věnovat. Je jedno, jestli jste úplný začátečník nebo pokročilý tanečník, který má chuť soutěžit a zdokonalovat svojí techniku. V Luas Dancing School se můžete přihlásit jak do lekcí pro začátečníky, tak do soutěžních lekcí, kde se můžete připravovat na účast v soutěžích v irských tancích v ČR i zahraničí na oblastní i světové úrovni.

Irské tance i Clogging jsou zajímavou alternativou ke každotýdennímu cvičení, jako je např. Aerobic, Spinning či populární Zumba. Pokud jste začátečník, nemusíte se bát, že nemáte předchozí taneční zkušenosti. Stačí cítit rytmus a mít chuť to zkusit. Výhoda irských tanců i Cloggingu je mimo jiné také v tom, že nepotřebujete tanečního partnera jako třeba v tanečních.

V Luas Dancing School se zaměřujeme nejen na samotný tanec, ale na zdravý pohyb, který je v obou tanečních stylech důležitý. Snažíme se účastníky našich lekcí naučit tancovat zdravě, tzn. tak, aby pro jejich těla byl tanec prospěšný. Pravidelně proto organizujeme taneční semináře s rehabilitačním cvičením. Na těchto akcích se snažíme tanečníky školy i nově příchozí zájemce seznamovat s pohybovým aparátem, naučit je cviky proti bolesti jako prevenci a předat jim něco málo z anatomie, aby byli více schopni například pomoci i svým žákům ve svých lekcích. Spolupracujeme v tomto směru se dvěma rehabilitačními odborníky z lékařské praxe.

Přemýšlíte o tom, že byste chtěli irské tance nebo Clogging vyzkoušet? Nezaujalo by to třeba i vaše příbuzné či kamarády? Přijďte se 7. září 2011 zúčastnit ukázkové lekce irských tanců a Cloggingu pro začátečníky zcela zdarma a bez závazků. Na místě si budete moct vyzkoušet, jestli vás tyto taneční styly osloví natolik, že budete chtít pokračovat. Každá z ukázkových lekcí trvá 60 minut.

Pokud se chcete ukázkové hodiny zúčastnit, nemusíte se nikde registrovat, ani ohlašovat. Stačí pouze přijít. Více informací o ukázkových lekcích zdarma naleznete na www.irishdancing.cz a www.clogging.cz.

Informace o taneční škole Luas Dancing School, irských tancích, Cloggingu, nabídku lekcí i vysvětlení toho co znamená slovo „Luas“ naleznete na webových stránkách www.luasdance.cz.

Těším se v září na viděnou :-)

Tereza Loužecká Bachová, Cond. TCRG
Luas Dancing School

Redakce Irsko Aktuálně

počet komentářů: 0 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

22.01. - Springfiedcrewmas sive.net
Hezky Den Preji.

Mam pro vas nove informace ohledne dalsich ...

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně