Hlavní strana » Aktuálně z Irska » Irské kasíno

Irské kasíno

15. 09. 2009 | Jana Strýčková | 5968 přečtení | počet komentářů: 9

Irové jsou na tom teď hodně zle. Kdybych mohla veřejně říct svůj názor, tak bych musela vyjádřit údiv, že ještě nestávkují a neprotestují. Není toho málo, co musí strávit. Jestli jen trochu sledujete místní zprávy, tak víte, o čem mluvím. Vysoká nezaměstnanost, krach stavebních firem, poprask kolem benevolentních půjček irských bank, na to se napojující program od NAMA, který se snaží prosadit nepopulární vláda. Ta si navíc zavařila neuznáním "NE" v referendu a nastolila druhé kolo a druhou šanci Lisabonské smlouvě.

Aby toho nebylo málo, tak se provalilo, že politici dostávají extra peníze za to, že vůbec přijdou do práce, že si ministr bere limuzínu mezi terminály na londýnském letišti, že z ministerských kreditek se platí večeře v karaoke baru, obědy v hotelech, beauty terapie a lety první třídou pro politiky a jejich manželky. Vše z peněz daňových poplatníků. Irsko nemá peníze a hledá rychle způsoby, jak si je najít. Daně. Samozřejmě. Pokud pracujete, určitě jste si všimli na výplatních páskách nové daně navíc, ale to nestačí.

Zda zavést poplatek za vodu, rozhoduje se vláda a hledá další možné škrty. Snížit přídavky na děti? Nebo jiné nepopulární rozhodnutí? A do toho další dvě obrovské aféry. E-voting machines je jedna z nich. Není nová, ale teď, když premiér varuje, že si žijeme nad poměry, pobouří znovu a ještě trpčeji. E-voting machines už přišly stát na víc než 50 milionů eur a splácet se budou ještě dalších 20 let, i když se ví, že se nikdy nepoužijí. Elektronické volby se konat nebudou. Druhá aféra je zbrusu nová a stejně těžko stravitelná. FAS - irský pracovní úřad - zakoupil reklamu za 600 tisíc euro, která se nikdy neodvysílala a dále objevil faktury za další statisíce - jen není jasné, za jaké služby či za jaké zboží. Politici nemají odvahu nikoho propustit a ke svým výdajům se nechtějí vyjadřovat. I když irský premiér vydělává víc než americký prezident.

Zatím se bouří jen farmáři. Ti se do toho obuli pořádně nedávno a to kvůli cenám mléka a zatím jako jediní pokračují ve veřejných protestech. Co bude dál? Nevím, ale na závěr mám perličku, nové označení irského ostrova: Casino on Atlantic. A s tím, prosím pěkně, přišli sami Irové.

Zdroj: News

Jana Strýčková

počet komentářů: 9 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Dobry den, v mesici unoru pristiho roku jedu na sest mesicu...

nabídka bydlení
Dobry den poradi mi nekdo ohledne invalidniho duchodu z irska...

Diskusní fórum

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...

05.07. - Naléhavě potřebujete peníze? M
Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současn...

22.06. - Zdravotnictví/ Farmacie
Dobrý den, má někdo zkušenost s prací lékárníka v Irsku? Jak se díva...

07.06. - Nabidka prace kuchare
Dobry den,
Nabizime praci kuchare/kucharky v Czechinn, temple bar, Dub...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně