Hlavní strana » Kultura » Jak pánové Lábus a Čtvrtníček za prací do Dublinu přijeli

Jak pánové Lábus a Čtvrtníček za prací do Dublinu přijeli

08. 01. 2007 | Jana Strýčková | 7943 přečtení | počet komentářů: 13

„Pane vrchní, ještě jeden Guinness“! volá pan Lábus a v mžiku jako ozvěna se od našeho stolu ozývá „mě taky, mě taky jeden…!“ Co je to za lidi, že si dávají v české hospodě v Dublinu irský Guiness? Pomyslím si ale nemám čas to v myšlenkách rozebírat, protože vedle mě sedí pan Jiří Lábus a naproti Petr Čtvrtníček. Je celý v černém a já bych se ho chtěla zeptat, jak se stal tím módním guru, jak se o něm na internetu tvrdí a ještě spoustu dalších věcí…

Když jsem se dozvěděla, že pánové Lábus a Čtvrtníček budou mít v české hospodě v Dublinu dvě večerní představení se svou sprostou hrou „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“ bylo mi jasné, že u toho musím být. A něco o tom napsat. Smutná jsem byla, když minulý týden v rádiu zazněla zpráva o zpěvačce Britney Spears, která si na své webové stránky umístila krátký videoklip, ve kterém něco žvaní a do toho si ještě krkne, a již to prý zhlédlo přes tři miliony lidí. Copak tohle lidi chtějí? To jsem prohodila i když jsem si přisedla po představení ke stolu, kde popíjela a na večeři čekala celá herecká parta. Pán Lábus na to prohodil ještě ve stylu hry: „Ale ona je jen taková p**a!“ čemuž jsme se všichni zasmáli.

Vystoupení se konalo ve středu a čtvrtek 3. a 4. ledna 2007 večer. Česká hospoda se pěkně zaplnila a všichni se těšili na trochu zábavy, i když čerstvě po vánočních a silvestrovských pitkách a velkých utrácení to asi nejlepší termín nebyl. No ale vystoupení bylo skvělé, hlavně my Moraváci od Uherského Hradiště máme fotbalovou kauzu, o které tato hra je, ještě ve velmi živé paměti. A umět si ze sebe udělat srandu, to je panečku umění. Přemýšlela jsem nad tím ještě dlouho po vystoupení, jaký je pan Lábus borec, jak si dělal na jevišti srandu sám ze sebe, když se pustil do zpěvu a nebál se velkých gest ani na tom mrňavém jevišti před stísněným a namačkaným davem Čechů a asi i Slováků.

„Mají dobré informace“ pokyvovali jsme uznale hlavou, když nás hned na začátku rozesmáli narážkou na Poláky.

„V Irsku jsem již jednou byl“ potvrdil mě pan Lábus, „to jsme tady s panem Kaiserem natáčeli pro pořad Zeměkoule. Teď jsme přijeli jsme jenom na dva dny. Projdeme si město a chceme se podívat k moři a dát si čerstvou mořskou rybu“, poodhalil plány na příští den.

Probrali jsme krásy přírody nejen zde, ale i ve Skotsku, kde se Jiřímu Lábusovi tolik líbilo, situaci na místním trhu a rozdíly mezi námi a Poláky( byl to pan Čtvrtníček, který se na začátku představení ptal: „Ty vole, to zme v tom Dublinu? Umíš polsky?“) a cenu letek a snadnou dostupnost cestování.

Oba divadelní herci a ještě mnoho navíc. Pan Lábus, to byl pro mě Jů ze Studia kamarád, pak Rumburak, nedávno králův rádce v Čert ví proč a již několik let naprosto nepřekonatelný hlas ze seriálu Simpsonovi. A to jsem zmínila jen pár rolí. O 14 let mladší Petr Čtvrtníček se asi nejvíc proslavil Českou sodou, objevil se ve filmu Cesta z města, Skřítek, Doblba! a kromě toho způsobil velký povyk v billboardové kampani, kde parodoval jednoho českého politika. Tuto zimu se láme v kolenou uprostřed smečky čivav a Češi o něm nepřestávají mluvit. Bohužel jsem neměla příležitost se ho zeptat, zda onu vestičku s kosočtverci nosí i v soukromí…

Pak jsme byli přerušeni číšníkem. Po jeho odchodu zavládl zmatek. „To je vepřové?“ Nee, to je kuřecí. Co to přinesl? Počkáme, co přinese dál…“

No, já jsem dopila svou další sklenku vína a spokojená odcházím. Na představení jsem se skvěle pobavila, mám fotky a téma na další článek a navíc jsem se naučila nové české slovo. Všichni přítomní určitě vědí :-) Celý večer byl prostě báječný.

Foto: Michal Hapl

Jana Strýčková

počet komentářů: 13 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Dobry den, v mesici unoru pristiho roku jedu na sest mesicu...

nabídka bydlení
Dobry den poradi mi nekdo ohledne invalidniho duchodu z irska...

Diskusní fórum

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...

05.07. - Naléhavě potřebujete peníze? M
Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současn...

22.06. - Zdravotnictví/ Farmacie
Dobrý den, má někdo zkušenost s prací lékárníka v Irsku? Jak se díva...

07.06. - Nabidka prace kuchare
Dobry den,
Nabizime praci kuchare/kucharky v Czechinn, temple bar, Dub...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně