Hlavní strana » Irská města » Killarney

Killarney

Ačkoliv městečko Killarney si vysloužilo posměšné přízvisko "turistické", na jeho nepředpojaté a veselé atmosféře to nic nezměnilo. Nakažlivý kerrský humor zosobňují vtipy trousící drožkáři, kteři žili celé generace poskytují turistům projížďky dvoukolovými drožkami taženými poníky. V létě sice Killarney zaplaví turisté, ale služby jsou na odpovídající úrovni - to znamená obchody otevřené do 22 hodin, několik vynikajících restaurací a kolem jezera a v kopcích jsou roztroušeny prvotřídní hotely. Z městečka se můžete vydat k památkám kolem jezer a na okolní kopce pokryté vřesovišti.

Nedaleko Killarney se rozkládá Killarney National Park s mnoha jezery a také soutěska Dunloe. Návštěvu těchto míst můžete spojit s projížďkou netradičním koňském povozu, jízdou na poníku, plavbou na lodi. Nebo si sem prostě zajeďte na kole.

Okolí

Po několika minutách cesty autem z Killarney se vynoříte u Muckross House. Tato impozantní viktoriánská vila u jezer byla zbudována v roce 1843 v alžbětinskémnslohu. Elegantní pokoje mají dobové vybavení. Sídlí tady i muzeum Kerry Life (Život v Kerry), zaměřené na historii jihozápadního Irska, a centrum uměleckých řemesel. Zahrady se zaskví v celé kráse na jaře, leckdy rozkvetou rododendrony a azalky. Nedaleko odtud se nachází Muckross Farm, statek, kde se dodnes uplatňují tradiční zemědělské postupy.

V hlavní sezóně projíždí po vyhlášeném Ring of Kerry až sto výletních autobusů denně. Pro osobni auta představuje tato projížďka skutečný oříšek - mj. se automobilistům doporučuje zvolit opačný směr cesty, než kterým jezdí autobusy, tedy přes Kenmare, Sneem, Caherdaniel. Na jihozápadě Irska však daleko do Atlantiku vybíhá celkem pět poloostrovů: nejméně známý je asi Beara Peninsula, na proti tomu Dingle Peninsula se svými příkrými útesy a divokým pobřežím je jistě nejkrásnější.


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Dobry den, v mesici unoru pristiho roku jedu na sest mesicu...

nabídka bydlení
Dobry den poradi mi nekdo ohledne invalidniho duchodu z irska...

Diskusní fórum

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...

05.07. - Naléhavě potřebujete peníze? M
Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současn...

22.06. - Zdravotnictví/ Farmacie
Dobrý den, má někdo zkušenost s prací lékárníka v Irsku? Jak se díva...

07.06. - Nabidka prace kuchare
Dobry den,
Nabizime praci kuchare/kucharky v Czechinn, temple bar, Dub...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně