Hlavní strana » Irská města » Killarney

Killarney

Ačkoliv městečko Killarney si vysloužilo posměšné přízvisko "turistické", na jeho nepředpojaté a veselé atmosféře to nic nezměnilo. Nakažlivý kerrský humor zosobňují vtipy trousící drožkáři, kteři žili celé generace poskytují turistům projížďky dvoukolovými drožkami taženými poníky. V létě sice Killarney zaplaví turisté, ale služby jsou na odpovídající úrovni - to znamená obchody otevřené do 22 hodin, několik vynikajících restaurací a kolem jezera a v kopcích jsou roztroušeny prvotřídní hotely. Z městečka se můžete vydat k památkám kolem jezer a na okolní kopce pokryté vřesovišti.

Nedaleko Killarney se rozkládá Killarney National Park s mnoha jezery a také soutěska Dunloe. Návštěvu těchto míst můžete spojit s projížďkou netradičním koňském povozu, jízdou na poníku, plavbou na lodi. Nebo si sem prostě zajeďte na kole.

Okolí

Po několika minutách cesty autem z Killarney se vynoříte u Muckross House. Tato impozantní viktoriánská vila u jezer byla zbudována v roce 1843 v alžbětinskémnslohu. Elegantní pokoje mají dobové vybavení. Sídlí tady i muzeum Kerry Life (Život v Kerry), zaměřené na historii jihozápadního Irska, a centrum uměleckých řemesel. Zahrady se zaskví v celé kráse na jaře, leckdy rozkvetou rododendrony a azalky. Nedaleko odtud se nachází Muckross Farm, statek, kde se dodnes uplatňují tradiční zemědělské postupy.

V hlavní sezóně projíždí po vyhlášeném Ring of Kerry až sto výletních autobusů denně. Pro osobni auta představuje tato projížďka skutečný oříšek - mj. se automobilistům doporučuje zvolit opačný směr cesty, než kterým jezdí autobusy, tedy přes Kenmare, Sneem, Caherdaniel. Na jihozápadě Irska však daleko do Atlantiku vybíhá celkem pět poloostrovů: nejméně známý je asi Beara Peninsula, na proti tomu Dingle Peninsula se svými příkrými útesy a divokým pobřežím je jistě nejkrásnější.


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

nabídka bydlení
Dobrý den,ráda bych se seznámila s někým ,kdo bydlí neb...

Diskusní fórum

05.07. - Naléhavě potřebujete peníze? M
Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současn...

22.06. - Zdravotnictví/ Farmacie
Dobrý den, má někdo zkušenost s prací lékárníka v Irsku? Jak se díva...

07.06. - Nabidka prace kuchare
Dobry den,
Nabizime praci kuchare/kucharky v Czechinn, temple bar, Dub...

26.05. - Seznamka / Zoznamka
Zdravím všechny pozitivní lidičky :)
19.6. Odlétám na rok do Irs...

23.05. - Cork a okolí
Ahojte, nedávno jsme s přítelkyní dorazili do Corku (Macroom) a rádi byc...

23.05. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): niki tazz

caute vsem :) hledam kamarady,...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně