Hlavní strana » Aktuálně z Irska » Mini průvodce drum'n'bass scénou v Dublinu

Mini průvodce drum'n'bass scénou v Dublinu

10. 04. 2009 | Ondřej Lanc (Joker666) | 5444 přečtení | počet komentářů: 6

Zdravím všechny lidičky, kterým srdce bije v rytmu drum’n‘bassového beatu. Před dvěma roky, kdy jsem přijel do Dublinu, mi celkem dlouho trvalo, než jsem objevil d‘n‘b scénu. Chvíli jsem si myslel že drum je tady úplně mrtvý, ale pletl jsem se. A proto, abyste si nemysleli to samé co já, rozhodl jsem se napsat mini průvodce dnb scénou v Dublinu.

Hlavní a asi jedinou opravdovou crew je REACH. Několika členná crew zve na své akce většinou velké jména jako Marky , Goldie, Tester atd. Informace a pártylist najdete na www.irishdrumandbass.com. Vstupné se pohybuje většinou od 10-15 Euro.

Jeden s členů, Executive Steve – sympatický dreadáč, má vlastní rádiovou dnb show vždy ve středu od devíti na frekvenci 106,4 (Raidio na Life). Je to nezávislé irské rádio, takže se nelekněte až uslyšíte neznámý jazyk linoucí se s vašich reproduktorů :-)

Pak jsou tady parties, které pořádají samotní promotéři tak, že pozvou headlinera a zbytek času doplní místními dj's. Tento typ akcí se pořádá většinou ve větších prostorách jako Music Center Bar nebo Tivoli Theatre. Informace naleznete na www.remedyireland.com. Vstupné se pohybuje kolem 30 Euro.

Můj osobní názor na akce REACHe jsou smíšené. Málokdy zahrajou tech-step který je mému srdci nejbližší, i atmosféra někdy pokulhává. Většinou si po hudební stránce více užiju akce v Music Center Baru, Tivoli Theatre. Vlastně i atmosféra je tam většinou bouřlivější. Ale abych zase nepřechválil tak mi náladu většinou srazí všudy přítomné reklamy a přílišný konzumní přístup k těmto akcím. Ještě jednou podotýkám, že to je můj osobní názor :-)

No a pak je tady SpringfieldCrewMassive, které jsem členem. Hrajeme převážně techstep a energičtější odnože dnb. Máme dle mého názoru kvalitní světelný park a nějaké to deco. Hlavním rozdílem od ostatních crew je asi to že dáváme prostor i Tekknu. Koneckonců podívejte se na web, kde najdete také video a mp3. Vstupné je maximálně 5 Euro (na pokrytí provozních nákladů) , protože Ganja and music must be for free ;-)

Jediný fungující label, o kterém vím je Bassbin, ale jejich stránky si jistě vygooglíte :-)
Pokud jsem na něco co se tady v Dublinu ve spojitosti s dnb scénou děje, budu jenom rád když můj stručný průvodce doplníte v komentářích pod článkem.

A tímto Vás také zvu na další naši akci SpringfieldCrewMassive, která se koná 1. května 2009 v Murrays Baru Na O'Connell st. – více informací najdete na plakátku nebo na www.springfieldcrewmassive.net.

 

Ondřej Lanc (Joker666)

počet komentářů: 6 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

22.01. - Springfiedcrewmas sive.net
Hezky Den Preji.

Mam pro vas nove informace ohledne dalsich ...

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně