Hlavní strana » Kultura » Moravský mumraj se ponese nejen v rytmu irských reelů a jigů

Moravský mumraj se ponese nejen v rytmu irských reelů a jigů

21. 05. 2013 | Redakce Irsko Aktuálně | 8859 přečtení | počet komentářů: 0

Po tradičních sletech a pálení čarodějnic se v Zábřehu na Moravě schyluje k dalšímu reji, přesněji řečeno Moravskému mumraji. Jedná se o zbrusu nový (nejen) hudební festival, který odstartuje v sobotu 15. června 2013 v 14.00 v areálu zábřežského venkovního koupaliště a potrvá do půlnoci téhož dne.

„Vstup do areálu bude možný již od 14 hodin, kdy budou k dispozici stánkyb a doprovodný program. Tato část festivalu a vstup do areálu bude zdarma. Ten pravý mumraj, tedy vystoupení jednotlivých kapel, vypukne v 16 hodin a na tento program již bude potřeba mít zakoupené vstupenky. Ty bude možné získat jak na pokladně, tak v předprodeji, který byl již zahájen prostřednictvím internetových stránek věnovaných tomuto festivalu,“ upozornil hlavní pořadatel akce Jan Mlčoch.

Letošní zahajovací ročník rozjedou ve svém žánru proslavené a oblíbené kapely Happy to meet z nedalekého Šumperka, kteří jsou obvykle zlatým hřebem mnoha irských tancovaček, pražská Rí Ra (se zpěvačkou Klárou Laštovičkovou, která se doslova zrodila v dnes již prakticky legendární Asonanci) představí irské tradicionály v modernějším pojetí, věhlasná Ginevra z Příbrami přiváží návštěvníkům festivalu zajímavé příběhy z období středověku, které umí podat velmi originálním a poutavým způsobem, dále pražská Isara s velmi pestrým žánrovým rozsahem, brněnští Quanti Minoris hrající velmi originálním způsobem historizující folk, plzeňští Turdus se svou živelnou středověkou károu a nebude chybět ani objev loňského roku – šestice rozpustilých mladíků nazývajících se Vintage Wine, kteří to ve svých skotských kiltech dokáží na pódiu pořádně rozpálit!

A aby návštěvníci festivalu věděli, jak na takovou muziku správně tančit, inspirací jim mohou být vystoupení olomouckého souboru Fiach bán, které příchozí budou moci pozorovat v přestávkách mezi vystoupeními kapel nejméně dvakrát.

„Věříme, že tento nový festival zaujme nejen zájemce o středověk, irskou, skotskou a keltskou kulturu, ale také širší veřejnost tak, jak se nám to podařilo u Středověkého plesu, který budeme letos na podzim v Zábřehu připravovat již počtvrté“, doplnil Mlčoch.

V areálu nebudou k dobré pohodě chybět stánky s občerstvením, ukázkou a prodejem řemeslné výroby, pro nejmenší návštěvníky pak bude připraven skákací hrad a projížďky na koních.

Festival je konaný ve spolupráci občanských sdružení Thilisar, Šermířského spolku Šumperk a také Mikroregionu Zábřežsko, za podpory města Zábřeh a dalších sponzorů.

„Pokud by kdokoli chtěl tento festival finančně nebo i jinak podpořit, rádi takovou nabídku přivítáme a nebráníme se v tomto směru žádným návrhům“, vyzval za pořadatelský tým organizátor festivalu.

Více informací o festivalu naleznete na stránkách www.moravsky-mumraj.cz.

Redakce Irsko Aktuálně

počet komentářů: 0 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

22.01. - Springfiedcrewmas sive.net
Hezky Den Preji.

Mam pro vas nove informace ohledne dalsich ...

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně