Hlavní strana » Poradna » Náš průvodce po pubech a restauracích v Irsku

Náš průvodce po pubech a restauracích v Irsku

16. 11. 2006 | Jana Strýčková | 11594 přečtení | počet komentářů: 11

Naše chuťové pohárky by měly dostat šanci užít si trošku dobrého jídla a pití, takže tímto vyzývám všechny Čechy a Slováky žijící v Irsku – napište a přidejte se do NAŠEHO průvodce po pubech a restauracích! Kde se dobře vaří, jak je to finančně, kde je příjemná obsluha, kde se dá udělat dobrá narozeninová párty pro hodně lidí a kam vzít partnerku na romantickou večeři? V které hospodě jste si řekli „never more“ a kam se rádi vracíte? Unikátní výzkum redakce Irska Aktuálně právě začíná.

Musím přiznat, že nejsem velký fanda irského jídla. Do restaurací chodím hrozně ráda, ale když mi přinesou přeschlé lasagne z mikrovlnky, mastné hranolky apod., ztrácím kuráž a spoléhám raději na vlastní kulinářské umění, popřípadě na čínskou take-away. Já vím, že většina Čechů přijela do Irska za prací a výdělkem, ale přesto jsou dny, kdy člověk potřebuje být hýčkán, nebo chce udělat radost svému partnerovi/partnerce, prostě jednou za čas je vhodné a nutné si trochu povyrazit.

Vytvořit českého průvodce po hospodách a restaurací v Irsku mě poprvé napadlo před pár týdny. Jeli jsme s partnerem na prodloužený víkend do Londýna. Samozřejmě jsme se stavovali na snídaně, obědy, kafíčka a drinky v lokálkách a upřímně a stručně bych hospodské jídlo v Londýně nazvala „katastrofa“. Výběr byl ve většině hospod ubohý a chuťově bylo jídlo na mizivé úrovni a ceny ještě vyšší než zde v Dublinu.

Závěr je ten, že člověk prostě musí vědět, kam zajít. Tento týden vyšel průvodce 100 nejlepších restaurací v Dublinu a celkově, asi jak se blíží zima, se hodně mluví o jídle a stravování. Ideální čas pustit se do toho. A mimochodem, Čechů a Slováků žije v Irsku téměř 30 000. Takže už je opravdu načase!

Vaše tipy pište do komentářů pod tento článek, jako název komentáře uveďte jméno restaurace či pubu a její lokaci. Do Vašeho hodnocení zahrňte výběr a kvalitu jídla, rychlost a úroveň obsluhy, finanční dostupnost a dál, co uznáte za vhodné.

Začínám:

Ruby Blooz, Rathmines

(Brasserie and Cocktail Bar) Je to francouzská restaurace. Dole se dá zamluvit stůl pro víc lidí ale je to ideální místo na večeři pro dva. Jídlo není úplně nejlevnější, ale mají „early bird“ za 20 euro tři chody, nebo 25 euro za 5 chodů. Víno kolem 20 až 25 za láhev, takže tak jak skoro všude. Strašně příjemná obsluha a kupodivu i příjemná hudba, což je celkem nezvyklé. Jídlo je chuťově skvělé a navíc to umí i hezky a kreativně nazdobit, ráda se tam vracím, je to jedna z mých nejoblíbenějších restaurací v Dublinu.

Gin Palace, u zastávky Luas „Jervis“

Klasická irská hospoda s pěkným interiérem. Pokud chodíte do centra na celodenní nákupy, je to ideální místo na zastávku, když vás přepadne hlad. Kvůli výbornému umístění v centru Dublinu je tam většinou plno. Ráda jsem tam chodila na polévky, které stávaly 2.50 hodně dlouho. Pak najednou ceny vyšplhaly a celkově výběr jídla je jen spíše průměrný, (trochu zaměřený na španělská jídla v irské verzi). Obsluha vždycky fajn.

A tak dále! Přidejte se, poraďte ostatním, dejte nám vědět! Nejedná se o žádnou placenou reklamu, jde o sdílení zkušeností nás, zákazníků.

Jana Strýčková

počet komentářů: 11 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

22.01. - Springfiedcrewmas sive.net
Hezky Den Preji.

Mam pro vas nove informace ohledne dalsich ...

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně