Hlavní strana » Aktuálně z Irska » Ohlednutí za minulým rokem

Ohlednutí za minulým rokem

04. 11. 2007 | Jana Strýčková | 5529 přečtení | počet komentářů: 2

Já vím, Silvestr se ještě neblíží, ale právě dnes uběhl přesně rok od rozšíření webových stránek Irsko Aktuálně o aktuální články z Irska!
Myslím si, že je to důvod k malé rekapitulaci, poděkování a zároveň vhodný čas k nastínění dalších plánů.

Za celým projektem stojí Martin Loužecký, který s webem Irsko Aktuálně začal již koncem roku 2000 a já bych mu tímto chtěla poděkovat za všechny čtenáře, kteří Irsko Aktuálně navštívili a našli spoustu užitečných a potřebných informací.

Jak jsem již zmínila, od 4. listopadu 2006 odstartovala naše nová spolupráce a stránky se rozšířily o rubriky Rozhovory, Aktuálně z Irska, Kultura a o nejvíce navštěvovanou Poradnu.

Nadále bychom chtěli přinášet novinky z Irska zaměřené na informace, které by měly či mohly zajímat nás, Čechy žijící v Irsku (rubrika Aktuálně z Irska). Rubriku Česká média o Irsku tvoří souhrn informací vybraných z českých médií. Kromě politiky v ní najdete i hodně zpráv z irského sportu. Podobně i rubrika Co se děje v ČR přináší přehled aktuálních článků ze zpravodajských portálů v ČR. Články v rubrice Kultura jsou věnované převážně koncertům a akcím z českého prostředí v Irsku ale také tipům na výlet po celém Irsku. Radostně se začínalo s rubrikou Rozhovory, kde jsme představili několik úspěšných Čechů a Slováků v Irsku. Cílem bylo poukázat na šikovné lidi, motivovat ostatní čtenáře, že i v cizině se dá dosáhnout zajímavé práce a kvalitního života. Užitečné informace pro život v Irsku najdete také v rubrice Poradna. Poslední rubriku tvoří hojně navštěvovaná Diskuse, kde se ptáte, nabízíte, sháníte a prodáváte, seznamujete se a radíte si navzájem.

Jana Strýčková a Martin Loužecký

Ohlédnutí

Minulý rok jsme vás informovali o několika koncertech – Horkýže Slíže, Tři sestry a měli jsme pro vás několik volných vstupenek. Dali jsme vám včas vědět o filmech promítaných na Velvyslanectví v ČR. Poradili jsme, jak si zkontrolovat výplatní pásku a odváděné daně, jak vyřešit zdravotní pojištění a jak si vyřídit irskou zdravotní kartičku. Dali jsme vám několik tipů na výlet, jak v okolí Dublinu, tak i po jiných místech v Irsku. Přinesli jsme vám několik osudů úspěšných Čechů a Slováků se zajímavou prací v Irsku.

Poděkování

Rádibychom poděkovali všem „externím přispívatelům“, těm, kteří nám posílají příležitostně články, tipy a náměty a fotky. Jsou to především „Katekat“ z Kilkenny, Markéta Pippalová a Zdeněk Vrablík z Dublinu. Dále se pravidelně ozývá Miro Soroka s informacemi o česko-slovenských akcích v Limericku.

Irsko Aktuálně navázalo přátelské vztahy s Kildare EU clubem, sdružením Čechů a Slováků v oblasti Kildare (Naas, Newbridge) a doufáme, že brzy budeme moci podpořit výstavu fotografií, kterou připravují. Irsko Aktuálně také podporuje měsíčník ECHO, který vychází zdarma pro Čechy a Slováky ve velké Británii a v Irsku. Je dostupný na několika místech v Dublinu (včetně Velvyslanectví ČR a SR, kterým tímto také děkuji za spolupráci a poskytnuté informace jak pro Echo, tak pro webové stránky IA), dále v Corku, Limericku, Galway a Naas. Díky všem za pomoc s distribucí!

Nesmím zapomenout zmínit důležitou spolupráci s manželi Radkou a Romanem, kteří již několikátým rokem organizují v Dublinu diskotéky a koncerty českých a slovenských skupin a věnují vždy volné lístky pro čtenáře IA.(v nejbližší době nás čeká koncert kapely Kabát v Temple baru!)

Moc děkuji všem, kteří mi poslali poděkování za články, za radu či nějakou pomoc. Moc si toho vážím a baví mě to ještě víc, když vidím, že to má smysl. Moc děkuju také svému partnerovi Michalovi, který je neskutečně tolerantní ke všem mým neziskovým, časupožírajícím aktivitám.

Plány do budoucna

Našim cílem je i nadále pokračovat na stránkách Irsko Aktuálně. Jelikož stránky navštěvuje i spousta lidí z ČR, kteří hledají informace o různých typech práce a možnostech bydlení, rozhodli jsme se znovu se pustit do rubriky Rozhovory. Přinášet osudy lidí z Irska, nejen těch velmi úspěšných. Povídat si s nimi jak o práci, tak i o možnostech bydlení, využití volného času apod.

V rubrice Poradna zatím chybí informace o problematice „české vs. irské espézetky“ a více informací o irských doktorech, zubařích, antikoncepci apod. Určitě se budeme zabývat cenami nájmů a nemovitostí, bydlením a stěhováním, stejně tak jako těhotenstvím a péčí o dítě v Irsku. Doufáme v užší spolupráci s internetovým obchodem Czechoslovak eshop, kde je možnost zakoupit české a slovenské potraviny. Nadále vás budeme informovat o koncertech a novinkách, radit, kam si zajít na túru či na výstavu, prostě budeme tu i nadále s vámi.

Pokud máte nápady či připomínky, něco vám na stránkách chybí, chcete se podělit o nějakou svou zkušenost, postřeh, chcete psát či inzerovat na stránkách Irsko Aktuálně, všechno je možné, napište nám na e-mail redakce@irsko-aktualne.cz.

Jana Strýčková

počet komentářů: 2 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

22.01. - Springfiedcrewmas sive.net
Hezky Den Preji.

Mam pro vas nove informace ohledne dalsich ...

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně