Hlavní strana » Tipy na výlety » Památky a příroda v Irsku s magickým nádechem

Památky a příroda v Irsku s magickým nádechem

06. 03. 2013 | PR článek | 15597 přečtení

Irsko není pouze zemí dobrého piva, hudby a tance, ale především je to ráj cestovatelů. Tamější příroda je panenská, nespoutaná a magická. Navíc v sobě ukrývá spoustu záhadných památek, které člověka fascinují a zanechají mu v hlavě řadu otázek. Patříte-li k „hledačům pokladů“, záhadologům či dobrodruhům, nesmí vám Irsko chybět na seznamu navštívených míst.

Podnikněte sem cestu třeba na měsíc, protože týden či dva by na všechnu tu krásu byly opravdu málo. Pokud vám přijde měsíční cesta do Irska finančně náročná, může vám pomoci třeba spotřebitelská půjčka. Umíte-li pořídit efektní fotografie, na cestu si focením vyděláte raz dva.

Monument Newgrange

Jedním z magických míst, které byste v Irsku měli navštívit je Newgrange, záhadný monument ve tvaru mohyly z období 3 200 let pře naším letopočtem. Tato stavba je ještě starší než pyramidy v Gíze. Její účel dodnes není známý a je opředen mnoha záhadami. Jednalo se o pravěkou hrobku nebo keltský kalendář?

Kamenná stavba je zakryta zeminou a kolem dokola ohraničena megalitickými kameny. Uvnitř se nachází spletitá síť chodeb a místností. Když nastane období zimního slunovratu, chodby se na několik minut rozsvítí paprskem denního světla. Avšak dostat se sem přímo v tento okamžik je velice obtížné. Návštěvnost je totiž obrovská.

Moherské útesy

Doslova dech beroucí atmosféru zažijete na Moherských útesech. Téměř 8 kilometrů dlouhé a 200 metrů vysoké útesy jsou dokonalé. Podtrhují panenskou a zároveň divokou přírodu Irska.
Útesy se nacházejí na západě země v hrabství Clare a jsou omývány Atlantickým oceánem. Díky otevřenému oceánu zde bývá větrno a někdy i deštivo, proto byste si do batohu kromě fotoaparátu měli přibalit větrovku a pláštěnku.

Další tipy

K dalším zajímavým místům patří také národní park Wicklow Mountains, který se pyšní romantickým údolím Glendalough, pusté a mystické Aran Islands nebo svatá hora Croagh Patrick, odkud si Irsko prohlédnete pěkně z výšky.

Magických míst jako jsou tato, je v Irsku spousta. Megalitické stavby, kostely, hrady, louky, pastviny, útesy a všechno to krásné čeká na vaši návštěvu. Na cestu se můžete vydat buď sami, nebo s cestovní kanceláří. V cestovní kanceláři lze vysněnou dovolenou koupit i na splátky. Výhodou je, že nezatížíte svůj rozpočet najednou a jakmile se vrátíte odpočatí a plní zážitků, zaplatí vám půjčku například prodané fotografie z cest.

PR článek


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

22.01. - Springfiedcrewmas sive.net
Hezky Den Preji.

Mam pro vas nove informace ohledne dalsich ...

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně