Hlavní strana » Aktuálně z Irska » Sčítání lidu v Irsku

Sčítání lidu v Irsku

30. 03. 2011 | Jana Strýčková | 7603 přečtení | počet komentářů: 1

Jistě jste již zaregistrovali, že jak v Irsku tak i v České republice probíhá v období března a dubna sčítání lidu. Pokud vás zajímá, jak probíhá sčítání v České republice, podívejte se na web www.scitani.cz. Informace o sčítání obyvatel v Irsku naleznete jak anglicky tak i česky na www.census.ie. Základní informace o sčítání obyvetel v Irsku naleznete i v našem článku.

Co znamená sčítání lidu (census)?

Při sčítání lidu se započítávají všechny osoby, které se nacházejí na území státu v noci, kdy se census koná. V tuto noc každá osoba v zemi musí být zahrnuta ve sčítacím formuláři a stane se tak součástí oficiálního sčítání lidu, domů a bytů, které se v Irsku koná každých pět let.

Kdy se bude konat příští sčítání lidu?

Příští sčítání lidu se bude konat v neděli 10. dubna 2011. Každá osoba, která se nachází na území státu v tento den, by měla být zahrnuta ve sčítacím formuláři. Ať jste v Irsku kdekoliv – doma, na návštěvě u příbuzných nebo u přátel, v nemocnici atd. – vaše jméno musí figurovat ve sčítacím formuláři.

Musím vyplnit sčítací formulář?

Ano. Každá osoba, která se nachází na území státu v noci, kdy se census koná, musí být zahrnuta ve sčítacím formuláři. Tato povinnost je stanovena zákonem. Informace získané na základě sčítání lidu jsou důležité pro plánování společné budoucnosti, a proto je důležité, aby každý jednotlivec byl započítán.

Co musím udělat?

Sčítací komisař Vám přinese sčítací formulář pro Vaši domácnost někdy v průběhu 3-4 týdnů, které předcházejí noci sčítání lidu 10. dubna. Měl/a byste uschovat tento formulář na bezpečném místě až do dne sčítání lidu. Sčítací komisař Vám ochotně odpoví na jakékoliv otázky o formuláři.
V den sčítání lidu bude Vaší povinností vyplnit formulář za každou osobu ve Vaší domácnosti a podepsat prohlášení na konci formuláře po jeho vyplnění. Uschovejte laskavě formulář na bezpečném místě do té doby, než bude vyzvednut. Sčítací komisař se k Vám vrátí za 2-3 týdny po dni sčítání lidu a vyzvedne Vámi vyplněný formulář. Také Vám ochotně pomůže v případě, že budete mít potíže s vyplněním formuláře. Budete-li se chtít ujistit o jeho/její identitě, požádejte o předložení jeho/jejího průkazu totožnosti.

Je to důvěrné?

Ano. Všechny odpovědi, které poskytnete ve sčítacím formuláři, jsou naprosto důvěrné a budou použity výhradně ke statistickým účelům. Žádné osobní informace nebudou předány jakýmkoliv úřadům nebo správním orgánům. To je zaručeno zákonem!

K jakým účelům slouží sčítání lidu?

Účelem sčítání lidu je poskytnout informace o obyvatelstvu Irska jako celku. Tyto informace pak používají vládní, místní a regionální úřady, obchodní organizace, místní společenství a další organizace, kterým získané údaje pomáhají při rozhodování o tom, jak plánovat vzdělávací programy, zdravotnictví, zaměstnanecké programy, dopravu a řadu dalších služeb. Nezveřejňují se žádné individuální údaje.

Kde najdu pomoc, pokud ji budu potřebovat?

Váš sčítací komisař Vám pomůže a ochotně zodpoví jakékoliv případné otázky o sčítání lidu nebo o vyplňování sčítacího formuláře.

Více informací nalzenete zde: www.census.ie

Zdroj: www.census.ie

Jana Strýčková

počet komentářů: 1 | přidat komentář


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Dobry den, v mesici unoru pristiho roku jedu na sest mesicu...

nabídka bydlení
Dobry den poradi mi nekdo ohledne invalidniho duchodu z irska...

Diskusní fórum

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...

05.07. - Naléhavě potřebujete peníze? M
Naléhavě potřebujete peníze? Můžeme vám pomoci!
Jste v současn...

22.06. - Zdravotnictví/ Farmacie
Dobrý den, má někdo zkušenost s prací lékárníka v Irsku? Jak se díva...

07.06. - Nabidka prace kuchare
Dobry den,
Nabizime praci kuchare/kucharky v Czechinn, temple bar, Dub...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně