Hlavní strana » Kultura » Silná a teplá irská káva

Silná a teplá irská káva

13. 09. 2010 | Jana Strýčková | 7161 přečtení

Jan Folný mě kontaktoval asi před třemi lety s tím, že na na našem webu Irsko Aktuálně chybí „něco“ pro českou komunitu gayů a lesbiček v Irsku. On sám psal blog o svých zážitcích a zkušenostech a tak bychom snad něco z toho mohli uveřejnit... Přiznám se hned, že jeho blog mě sice velmi zaujal, ale i pořádně zaskočil – toto „irské kafe bylo tedy pořádně teplé a silné!“ V každém případě Jan nedávno své zážitky z Irska publikoval knižně a tak vás chci na jeho knihu upozornit.

Co říká nakladatelství:

"V létě vyšel debut mladého českého autora Jana Folného. Kniha Od sebe | k sobě, aneb Bisexuálovo irské hledání vychází z oblíbených blogových zápisků, které autor publikoval během dvouletého pobytu v Irsku.

Jde o netradiční love-story: zmateným a bouřlivým životem v jiné zemi český hrdina reaguje na smrt své dívky a zároveň na vlastní nejasnou sexuální orientaci. S hrdinou se čtenář dostane do homosexuálních klubů a barů, pozná i zvláštní rituály Čechů a Slováků pracujících v Irsku. Kniha je psána svěžím stylem, s nadhledem, vtipem a sebeironíí, hodně se v ní pije, miluje a cestuje!"

Co říkám já:

Kromě vyhlášeného baru/klubu „The George“ na na 5th Great George's street (u Dame street, Dublin 2), který mimochodem slaví letos již 25. výročí, jsem o irské gay scéně nic nevěděla. Po přečtení knihy Od sebe | k sobě mám pocit, že toho vím až zbytečně hodně! Pobavila jsem se u charakteristik Čechů a ostatních cizinců, se kterými se autor setkával, potěšilo mě, že osobně znám místa v Dublinu a Corku, které hlavní hrdina navštěvoval. Pokud máte rádi Irsko a láká vás dozvědět se více o sexuálních praktikách mezi bisexuály, tak máte ideální čtení na konec léta! Znovu ale upozorňuji, že se jedná o velmi silné kafe! :-)

Kniha je k dostání na www.queershop.cz nebo v kamenném obchodě AAnet, na Vinohradské 67, Praha 2. Více informací na www.queershop.cz/gay/od-sebe-k-sobe.html a na http://storyofbiboy.sblog.cz.

Jana Strýčková


Uživatelský účet

   Registrace

Zapomněli jste heslo?

Soukromá inzerce

poptávka různé
Akordeonistka hledá kapelu z Prahy ci blizkého okoli hrajici...

poptávka různé
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda-li jste někdo v Irsku se...

nabídka bydlení
Ahoj,hledám pronájem pokoje někde kolem Waterfordu.děkuji Ji...

Diskusní fórum

22.01. - Springfiedcrewmas sive.net
Hezky Den Preji.

Mam pro vas nove informace ohledne dalsich ...

28.12. - Chceme se přestěhovat...
dobry den potřebovala bych poradit - Muj maže bydli v Irsku a pracuje pul ...

19.12. - Seznamka / Zoznamka
Originál vložil(a): Sandra Honsová

Zdravím všechny poziti...

01.11. - Zdravotní pojištění
Dobry den poradi mi nekdo s invalidnim duchodem z irska?Pracovala jsem tam 9 ...

20.09. - Springfiedcrewmas sive.net
Zdravicko. 29. zari se kona Hip Hopova party ve Voodoo Lounge Dublin.
...

19.09. - Springfiedcrewmas sive.net

Zdravim vsechny priznivce elektronicke muziky zijici v Dublinu a Ir...


Copyright © Martin Loužecký, 2009—  |  O stránkách Irsko Aktuálně